Terasy za Zenitem (II.)

Terasy za Zenitem (II.)

Barevné mají své kouzlo, ale černobílá vytáhne věci, které tam cítíte a očima nevidíte. Ale na tom filmu, tam jako by vážně byly. Budova staré zničené restaurace a kavárny Terasy Barrandov. Kdysi skvostné místo prvorepublikových dýchánků, které jsou teď už jen ztracenou vzpomínkou. Dnes pochybná ruina s pochybným osudem a ještě pochybnější budoucností.
Co a jak jsem už psala a první várku fotek v barvách jsem už přidala, a tak můžete tady porovnat. Ale jak jsem říkala, vracela jsem se tam ještě s Lucií a s černobílým filmem a tomu tentokrát věřím víc.
Zenit E / objektiv Helios 44-2 / 10. vyfocený film / Ilord B/W 100
Chtělo by to závěrečné slovo, ale nic mě nenapadá. Snad jen – běžte tam, tajně a rychle, než to čas úplně pohltí.

13 Replies to “Terasy za Zenitem (II.)”

  1. Tady je poslední dobou spousta hezkých fotek 🙂 Líbí se mi, mají atmosféru. Ale je pravda, že oproti těm barevným vypadají mnohem smutněji, ještě více opuštěně… Tam ta zelená působí alespoň trochu mile, živě. Je to zvláštní, jak tatáž fotka může mít jiný emoční náboj jen díky barevnosti 🙂

  2. barva je fajn, ale černobílá má prostě něco víc. fotky se mi fakt líbí, mám rady tyhle nearanžované, mají obrovskou schopnost vtáhnout tě do sebe.

  3. Škoda, měla jsem je jednou zahrnuté v plánu, ale nevyšlo to, snad tam ještě chvíli pobudou než se naskytne další příležitost k návštěvě… Za mě také víc čb…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *