Lenka Dusilová /křest v Jazz Docku

Lenka Dusilová /křest v Jazz Docku

Jeden ze skutečných klenotů české hudební scény. Včera v pražském Jazz Docku pokřtila DVD Live at Café v lese. Další koncert, který jsem se prohoupala v tónech, které vás skutečně dokáží rozechvět.

K dalšímu čtení nabízím hudební kulisu .)
Ačkoli jsem zaujatá, protože její hudebnost mám prostě ráda, jistě se dá najít na křestu nějaká ta chyba. Nazvučení nebylo tak dobré, jak by mohlo být a slibované ukázky z nové desky se ukázaly jen jako jediná píseň. I tak to byl její další skvělý koncert. A musím říct, že pokaždé probíhá úplně stejně. Což ale mimochodem nevnímám jako negativum.
Nejdříve přijde Lenka na lehce vyvýšené klubové pódium. Jako nesmělá holčička, která zabloudila. Jako by se styděla, že tolik lidí přišlo právě kvůli ní. Ale zároveň cítíte odvahu a auru, kterou kolem sebe má, protože přes ten dojem holčičky je sebejistým umělcem. Vezme do ruky kytaru, chvilku si ještě porovnává techniku, kterou je obklopená, a pak jen trochu hrábne do strun. Nutno dodat, že v těchto chvilkách je už nedočkavé publikum v tichu a jen v nepatrném šumění. Jako by každý čekal, co se stane.
Lenka si srovná mikrofon a to šumivé ticho prořízne její hlas. Osobitější zabarvení už ani mít nemůže. Hladký, hebký, měkký. Balí se do tónů kytary a vytváří atmosféru, která šlape po vašem vědomí. Najednou nejste na koncertě. Nedokážete se soustředit na nic jiného, než na ten zvuk, který vám tak chutná. Dostanete se mimo místo a čas. Reflektory barví vzduch a do toho Lenka zní. Chodím na hodně koncertů celkem rozličných žánrů, ale Lenka mi dokáže způsobit mrazení dvě hodiny v kuse. Je to prostě neobyčejný zážitek, který se ani nedá popsat.
Nesmím vynechat kapelu, která je jako zázrak. Málokdy se to vidí v tak dobré kvalitě, ale ačkoli na první pohled vidíte, že tohle jsou všichni dobří hudebníci, kapela má prostě jeden tón. Sehraný, perfektně znějící tón. Martin na bicí válí a někdy stíhá tolik věcí, že mi to hlava nebere. Basák se tváří nenápadně, i když vyhrává těžké sólo a u jedněch kláves, spíše efektových, dělá legrační kukuč Viliam. A pak je tu klavíristka Beáta, na kterou nedám dopustit, protože to co tam dokáže jen doteky kláves vytáhnout z toho hudebního nástroje, jde mimo mé chápání. Nicméně pokud vyrazíte na koncert Lenky s názvem “sólo”, patrně potkáte právě Lenku jen s Beátou, což je taky velmi neobyčejný zážitek.
Navzdory tomu, že právě vyšlo DVD s koncertem, vám chci říct – běžte za tím vábením jejího hlasu, neseďte doma u jejích cédéček a vyražte do malého klubu na koncert. Zážitek, který si odnesete, vám totiž už nikdy nikdo nevezme. A až bude Lenka klečet na zemi a nahrávat si vrstvy hlasů, do kterých pak sama vyzpívá sólo, budete mít pocit takového rozechvění, že nebudete chtít, aby to někdy vůbec skončilo.
DusiLenky hudební počiny, které mám ráda a nedám na ně dopustit:
Spatřit světlo světa (2002)
Mezi světy (2005)
Eternal seekers (2008)
Baromantika (2011)
Včera 9.10.2013 pokřtila baromantické DVD Live at Café v lese.
Druhý křest proběhne ve čtvrtek 10.10.2013 opět od 22.00 v pražském Jazz Docku.
vstupné 280/350 Kč
Další CD se chystá vydat v příštím roce. 🙂
P.S.: Potkala jsem desítky osobností – od Ondřeje Hejmy třeba až po Charlie Straight. Velmi různorodé publikum. Je vidět, že nejen já jsem si křest nenechala ujít. 🙂

4 Replies to “Lenka Dusilová /křest v Jazz Docku”

  1. Tahle zpěvačka mi vůbec nic neříká, ale když ji tak poslouchám, musím uznat, že zpívá opravdu nádherně 🙂 Poslechnu si i její další písničky :))

  2. Přiznám se, že zrovna Lenku jsem nikdy nijak víc neposlouchala, ani nevím proč. Ono celkově jsem poslední dobou docela zanedbala na sledování naší hudební scény.

  3. Lenka Dusilová je výborná zpěvačka, musel to být skvělý zážitek. Zatím jsem neměla možnost ji vidět naživo, ale na nové album jsem zvědavá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *