Itálie na film

Itálie na film

Skončil mi zase jeden větší kus volna a kromě jiného měl i tu výhodu, že jsem se letmo stavila doma. Má bezscenerová situace je bezútěšná, a tak pokaždé, když se mamince mihnu na zápraží, hned se tasím s vyvolanými kousky a okupuji počítač. Výjimečně přeskočím pořadí focení, protože předchozí dva filmy na sebe navazují a je potřeba k nim sáhodlouze cosi vysvětlit. Ale u tohohle filmu není tolik potřeba vysvětlovat nic moc. Všechno jsem k tomu totiž už pověděla ve svých výkřicích o tom, jak nejsem Kerouac.
Když jsme se do té Itálie vypravili, počítala jsem se sakra dlouhým pobytem, bez elektriky, bez možnosti nabíjení. A i to byl důvod, proč jsem si s sebou nebrala normální foťák, ale jen Zenit. Má totiž (mimo nuceného posilování mojí ruky a retro vzhledu) tu výhodu, že můžete fotit pořád pryč. Nic není potřeba nabíjet. Vložíte maximálně další film a jedete dál.
Za celou dobu pobytu jsem vyfotila jeden a půl filmu a vybrat něco je težký. Nefotila jsem hlavní památky, ale jen zákoutíčka, která mě táhla. Takže vlastně chybí všechny hlavní dominanty, včetně velikánského amfiteátru. Ale i tak si myslím, že je v tom ta Itálie trošku cítit. Navzdory tomu, že mi Zenit poslední dobou dělá naschvály a neplechy, z tohohle filmu ještě fotky vyšly.
Tak tedy (9. a 10. film příště) dnes v pořadí 11. vyfocený film na můj Zenit E / PhotoPorst Color 200, střípky z italského toulání.
Cestou
Kudy kam
Balkóny I.
William
Kde jsme
Staré a nové
Juliin balkon
Lásky
Balkóny II.
V ulicích
Věž
Vlčí
Za řekou
Moje cestovatelka Líša
Díky proběhlému volnu je zase tisíc věcí v plánu.
Tisíc rozepsaných a nakousaných kousků.
A mimo jiné je plánu i sraz v sobotu.
Sice jsem rozlítaná a v neustálé časové tísni, ale myslím na to! Tak doufám, že ne sama. 🙂

10 Replies to “Itálie na film”

  1. Pobyt bez elektriky?  Už je naštěstí lepší doba, tak tam mohly něco mít.  Fotky Jsou nádherné ta druhá a třetí fotka je dokonalá. Jak ten pán je opřený o květináč, mi něco hodně připomíná.

  2. parádní fotky… moc se mi líbí. Taky obvykle fotím spoustu těch maličkostí kolem, ale je pravda, že mi to většinou nedá a vyfotím i ty "slavnější" stavby a místa, abych to měla zdokumentované všechno 🙂

  3. Páni, Itálie z fotek cítit rozhodně je, jsou parádní. Jinak velkých památek mám vždycky taky poskrovnu nebo vůbec, protože pokaždé tápu, jak je uchopit nově a jinak než všichni ostatní, kolem fotící turisti-většinou mě nic nenapadne a vzdám to:D…

  4. Také to tak mívám, že fotím všechno mimo hlavní dominanty, a pak se stane, že mám haldu tmavých fotek ulic Trafalgaru a Windsor nikde :-D…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *