Amarettový banánový dort

Amarettový banánový dort

Vůbec nemám čas. Fakt na nic. Tedy na nic, co bych měla. A když už mám čas, tak ho špatně využívám (flákám se!). Stává se ale, že něco poetického do toho života přece jen musím vtěsnat. Třeba tenhle dortík. Narozeniny se zkrátka odložit nedají. Takže tady je moje přání. Maličké, jemné, nadýchané, s trochu alkoholu.

banánový dort

Co je potřeba:

Dělala jsem malý dortíček, na formu 12 cm. A protože takovou mám jen jednu, druhou půlku těsta jsem dala do zapékací mističky. Obojí vyšlo stejně dobře, takže je na vás, co využijete.

Sachr korpus, jiný snad ani nedělám:

 • 75 g krupicového cukru
 • 40 g hladké mouky + 10 g hrubé
 • 2 vejce
 • 25 g oleje
 • dvě lžíce kakaa
 • pečící papír nebo materiál na vymazání a vysypání

Co na to:

 • smetana ke šlehání
 • zakysaná smetana
 • moučkový cukr
 • banány
 • hořká čokoláda
 • Amaretto

Jak to umíchat:

Žloutky rozšlehám v misce a postupně přikapávám teplý olej. Z bílků vyšlehám pevný sníh a nakonec do něj zašlehám postupně cukr. Opatrně promícháme žloutky i sníh (metličkou ne), jen zlehla, aby nám to nespadlo. Přidávám postupně prosátou směs mouky a kakaa, a když je vše dobře vmíchané, tak naliju do formiček. Peču dokud špejle po vpichu není čistá. Necháme vychladnout a sednout.

Na krém si vyšlehám smetanu, kterou osladím podle chuti. Na takhle malé dortíčky stačí vyšlehat jen třeba 200 ml, na velký dort by ale určitě byla potřeba celá. Opatrně ho smíchám se zakysanou smetanou. Vznikne vám smetanový krém, pevný a hutný, ale nadýchaný.

Na prokrojený karpus nakapu Amaretto. Dávám jen na spodní část, ale záleží vždycky na chuti každého. Na jeden maličký korpus jsem nakapala dvě až tři kávové lžičky. Pak nanesu vrstvičku krému a naskládám na kolečka nakrájený banán. Přetřu krémem a zaplním všechny škvírky. Přiložím vrchní část korpusu a celá dortík potřu. Na závěr vyndám z lednice vychlazenou čokoládu, trochu si nastrouhám na jemném stuhadle a trochu nožem pokrájím po hraně na cosi jako hobliny. Ty pak na dortík nasypu.

Tak. Až takhle jednoduché to je. Zabere vám to chviličku. Na kolena tím dostanete každého. 🙂

Summary
recipe image
Recipe Name
Banánový lehký dort s čokoládou
Published On
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

27 Replies to “Amarettový banánový dort”

 1. Vypadá skvěle. Jinak chvíli mi trvalo, než mi došlo, že to žlutý, co z něj (na první fotce) kouká není vaječný koňak, ale banán. 😀

 2. Ten dort vypadá naprosto luxusně, úžasně, já si vás založím do oblíbených a asi ho někfy vyzkouším, pokud to vůbec dokážu.

 3. [5]: Pokud budeš dělqat takový malý dortíky jako já tak ti to vyjde na dva korpusy a oba ještě prokrojíš, protože budou dostatečně vysoký. Pokud budeš dělat klasickou velikost dortové formy, potřebuješ naopak víc těsta. Na klasiku o nějakých tuším 27 cm tedy potřebuješ:

 4. [12]: Už se usmívá! Ale po očicháni bloudími nozdrami a použití pár kapek do dortu mi bylo jasně naznačeno, že na něj bude padat prach, dokud se nestane zázrak… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *