Akce Mordor

Akce Mordor

Možná to znáte… ani nevíte jak, dostane se k vám prsten a najednou ho vláčíte do Mordoru. A když to konečně máte hotový, tak máte pocit, že jste bez cíle. Všechno je jinak a přitom vlastně stejně. Život se nezměnil, jen nevíte, kam teď vlastně nabrat směr.

Knihy do školy

Dokončila jsem školu a na další už nejdu. Poprvé po dvaceti letech nejsem student. Strašně jsem se na tuhle chvíli těšila. Každé odpoledne můžu jít ven, bez výčitek, že něco odkládám… všechny víkendy mám volné a můžu někam jet, kamkoli. Nemusím zůstat doma a smolit 15 normostran o berlínské krizi. A hlavně, můžu konečně dělat to, co chci a dřív jsem na to neměla nikdy čas. A jsme u toho. Co vlastně chci dělat. Nemám totiž nejmenší tušení.
Tak trochu se zdá, že všechny ty školy, který jsem studovala, jsou zástěrkou. Když nevíte, co chcete, můžete studovat furt pryč a všechno ostatní ve vašem životě je vlastně jen “zatím, než dostudujete”. Je to oddalování rozhodnutí, jak se sebou skutečně naložit.
Takže jsem tu. Mám hotovo. A nevím co si s tím počít.
Mám kolem sebe celkem dost lidí, kteří tuhle situaci řeší partnersky. Pořídí si parťáka, děti a každý rok šetří na dovolenou, aby rutinně unikli z rutiny. Ale každému, kdo sem někdy zavítal, je asi jasné, že tohle není můj plán (a to ani B a dokonce ani Z). Vyhlašuji životní rozhodování. Říkejme tomu akce Prsten nebo Mordor, asi je to fuk. Smyslem je zjistit co ponesu a kam.
Co neseš kam ty?
P.S. Díky těm, co mi posledně vyplnili dotazníček. Byla tam nějaká prosba na vanilkový rohlíčky. Uvidíme, co se s tím bude dát udělat. 🙂

6 Replies to “Akce Mordor”

  1. Dáváš správné otázky, na které se ale těžko odpovídá. Ono zastírat skutečnost, že člověk není pevně rozhodnutý, co dál, se totiž nemusí jen školou, ale jde to i dalším zaměstnáním a činností. Popravdě, jsem sám velmi zvědavý, co ze mne jednou v životě bude :-).

  2. Podobně založená kamarádka to vyřešila tím, že teď v podstatě vydělává jenom na kurzy. Raftování, psychoterapeutický výcvik,lindy hop, kovařina, výchovný poradenství…:) A je spokojená :).

  3. Gratuluju moc 🙂 … a úplně přesně vím, jak se cítíš – tohle, byť u mě trochu menší, prázdno se u mě objeví každé zkouškové.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *